O

Opinie

Często słyszę stwierdzenie, że “ktoś komuś pisze plany treningowe”. Dla mnie to brzmi jak “masz tu plan, baw się”. Dobry trener, taki jak Marcin, robi znacznie więcej. Procesu treningowego amatora nie da się oderwać od życia codziennego – rodziny, pracy itp. Marcin to doskonale rozumie i wie kiedy można docisnąć zawodnika, a kiedy trzeba mu odpuścić. Wiedząc co znaczą ‘cyferki’ w TrainingPeaks nie patrzy w nie ślepo, ale uwzględnia też inne czynniki – zmęczenie pracą, stres, urlop, wesele w rodzinie itd. Zależnie od założeń potrafi świetnie zaplanować przygotowanie do najważniejszej imprezy w sezonie – czy to etapówki czy XC, ale również pracować w trybie zabawy sportem – ba, nawet zaproponować coś nowego.
Z osobistego punktu widzenia, bardzo doceniam świadomość, że emocjonalnie angażuje się w każdy mój start – jak się należy to opierniczy za głupie błędy, jak jest za co to pochwali. Daje dużo cennych rad w kwestii taktyki, rozłożenia sił, techniki ale też odżywiania, czy sprzętu.
Ze wsparcia Marcina korzystam już długo i nie wiem co by się musiało wydarzyć, żebym zmienił trenera

Szymon Cygan

Współpracuję z Cyklonem już kilka lat. Współpraca układa się dobrze, pomimo bardzo ograniczonego czasu treningi są tak zaplanowane, że mogę stale podnosić swój poziom i cieszyć się wyjazdami w góry. Nie ścigam się, ale stała współpraca z trenerem pozwala mi w pełni korzystać z wyjazdów. Polecam każdemu.

Krzysztof Waślicki

Proste, klarowne zasady współpracy, odpowiedni plan przygotowywany terminowo.
Dzięki dobrze zaplanowanym treningom mogę podnosić swój poziom i próbować kolejnych nowych i ciekawych obszarów kolarstwa (od maratonów MTB przez etapówki po szosę)
Od 3 sezonów jestem zadowolony ze współpracy i planuję kolejny rok.

Jan Skorek

Pod opiekę Cyklonu trafiłem z polecenia. Dość szybko okazało się, że trening kolarski to nie tylko podnoszenie FTP. Nie jest łatwo nabrać pokory i cierpliwości do stopniowego podnoszenia wszystkich parametrów organizmu. Pomimo konieczności pokonania kilku kryzysów już w ciągu pierwszego roku współpracy mogłem przeżyć kilka niezapomnianych wyjazdów, na których mogłem każdego dnia dawać z siebie wszystko i kolejnego wsiadać z uśmiechem na rower. Kolarstwo to nie jest lekkie hobby, ale dzięki odpowiedniemu prowadzeniu daje ogromną satysfakcję.

Krzysztof Guryn

Nie ścigam się i na rowerze jeżdżę dla przyjemności. Ułożony plan pozwala mi lepiej wykorzystać czas na rowerze, stopniowo podnosić formę i mieć większą satysfakcję z wyjazdów. We współpracy z Marcinem cenię sobie elastyczność. Ponieważ sporo wyjeżdżam, często zmieniają mi się możliwości wykonywania treningów. Prowadzi to do tego, że nierzadko z dnia na dzień musimy dostosowywać plan treningowy. Wiem, że w tej kwestii mogę liczyć na pełną wyrozumiałość i szybką pomoc.

Jan Wojtiuk

Z Cyklonem trenowałem 2 lata korzystając z pełnej opieki trenerskiej z dietą. W tym czasie zrzuciłem 36 kilogramów  i jednocześnie stale podnosiłem moc. Wiem, że nie byłem łatwym “pacjentem” ze względu na zmianowy tryb pracy (łącznie z nockami), a mimo to dawaliśmy radę. Nawet plan dietetyczny był przygotowany pod moją pracę. Współpraca z trenerem przyniosła mi wiele satysfakcji i bardzo mi pomogła. Niestety, ze względów życiowych musiałem zrezygnować z trenowania i startów. Jeśli kiedyś do tego wrócę, na pewno znowu postawię na Cyklon.

Damian Zakrzewski

Dobry, skuteczny, zrównoważony plan. Pozwolił mi na znaczący rozwój sportowy, w okresie kiedy pozornie nie było czasu na treningi. Dostosowywanie planu na bieżąco, tak żeby dało się go pogodzić z innymi obowiązkami działało sprawnie. Najfajniejsze w podejściu Marcina do trenowania jest dla mnie to, że zawsze pamięta o tym, że jazda ma być dla amatora frajdą. Buduje plan tak, aby nie tylko dawał optymalne efekty treningowe, ale i nie zabijał motywacji. Bardzo polecam.

Filip Bojdecki